A A A

Naruszenia praw autorskich Międzynarodowego Centrum Kultury oraz autorów haseł encyklopedii.


Naruszenia praw autorskich Międzynarodowego Centrum Kultury oraz autorów haseł encyklopedii „Polski Petersburg”
w książkach Mariusza Świdra Jak stwarzaliśmy Rosję i Jak budowaliśmy Rosję


W związku z naruszeniami praw autorskich Międzynarodowego Centrum Kultury oraz autorów haseł naszej encyklopedii trwającymi od września 2020 roku, niniejszym pragniemy poinformować, że postępowanie sądowe w tej sprawie zakończyło się polubownie.
Autor książek, w których znalazły się hasła zobowiązał się do opublikowania przeprosin o treści:
„Mariusz Świder przeprasza Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, pomysłodawcę, redaktora i wydawcę encyklopedii „Polski Petersburg” (www.polskipetersburg.pl) oraz autorów haseł opublikowanych w encyklopedii za liczne naruszenia praw autorskich poprzez wykorzystanie cudzych utworów w postaci 49 haseł w książce „Jak stwarzaliśmy Rosję” oraz 26 haseł w książce „Jak budowaliśmy Rosję” obu wydanych przez wydawnictwo Fronda PL w Warszawie. Wykorzystanie utworów miało miejsce bez uzyskania wymaganej prawem zgody oraz bez poszanowania zasad prawa autorskiego i stanowiło naruszenie praw majątkowych oraz osobistych, w tym prawa do autorstwa utworów”.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszej witryny. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki
Akceptuję
Więcej informacji