A A A

Pomoc w ustaleniu losów Jana Stanisława Barchwica (Barchwitza)


PROŚBA O POMOC W USTALENIU LOSÓW
JANA STANISŁAWA BARCHWICA (BARCHWITZA) (1878–1950)

Śląskie Towarzystwo Genealogiczne we Wrocławiu (http://genealodzy.wroclaw.pl) i redakcja encyklopedii internetowej Polski Petersburg (www.polskipetersburg.pl) gromadzą informacje o Janie Stanisławie Barchwicu (Barchwitzu) (1878–1950), które pozwolą na odtworzenie jego życiorysu.

Il. z książki: История торговли и промышленности в России, Санкт-Петербург 1910, t. 1.

Śląskie Towarzystwo Genealogiczne we Wrocławiu prowadzi poszukiwania związane z programem OCALAMY (http://ocalamy.pl/idea/), którego celem jest odnalezienie oraz oznakowanie specjalnym znakiem graficznym grobów osób czynnie zaangażowanych w walkę o niepodległość. Program ten jest realizowany przez wojewodę dolnośląskiego przy współpracy z Biurem Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej. Według danych, wymagających jednak weryfikacji, J. S. Barchwic został pochowany na wrocławskim cmentarzu parafialnym św. Maurycego.

Redakcja Polskiego Petersburga pragnie z kolei umieścić na stronie encyklopedii możliwe pełny biogram Barchwica, z naciskiem na petersburski okres działalności.

Losy tego zasłużonego działacza społecznego przedstawiają się typowo dla reprezentantów jego pokolenia w zaborze rosyjskim (Warszawa → Petersburg → Lublin → Wilno → Warszawa → Wrocław). W załączonym pliku PDF znajdą Państwo podstawowe informacje, które udało się nam dotychczas zebrać. Poszukujemy przede wszystkim danych dotyczących lat młodzieńczych J. S. Barchwica (do roku 1906) oraz jego losów od lat 30. XX w. Wdzięczni będziemy za wszelkie wskazówki i udostępnione materiały.

Prosimy o kontakt w tej sprawie bezpośrednio z p. Barbarą Gąsieniec (tel. 665131256, e-mail: bgasieniec@op.pl) ze Śląskiego Towarzystwo Genealogicznego we Wrocławiu lub z redakcją encyklopedii Polski Petersburg (dr Beata Nykiel, e-mail: b.nykiel@mck.krakow.pl albo polskipetersburg@mck.krakow.pl)

Z życiorysem Jana Stanisława Barchwica można zapoznać się tu.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszej witryny. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki
Akceptuję
Więcej informacji